
IMPLANT ZĘBA
to nowy korzeń, który zastępuje usunięty wcześniej ząb. Implanty zębów są wykonane z materiałów biozgodnych, takich jak tytan czy cyrkon, które zrastają się z kością. Są doskonałą alternatywą dla pojedynczych braków zębów jak również braków wielo-zębowych, a nawet całkowitego bezzębia. Nie wymagają szlifowania zębów bocznych, co istotnie wpływa na ich zdrowie i estetykę. Implanty zębów to najlepsze i najtrwalsze rozwiązanie protetyczne.
Zabieg implantacji jest możliwy bezpośrednio po usunięciu zęba, jak i w przypadku jego wieloletniego braku. Zaleca się jednak jak najszybsze zaopatrzenie braku zębowego ze względu na zanik kości, który jest naturalnym procesem organizmu, spowodowanym brakiem
obciążenia w tym miejscu. Znaczenie mają również zęby sąsiednie, które z biegiem czasu zaczynają się przesuwać, powodując tym samym zmniejszenie szpary w miejscu braku zębowego, co z kolei znacznie utrudnia wstawienie odpowiedniego implantu.
Implanty zębów przeznaczone są dla Pacjentów bez ograniczeń wiekowych, ponieważ nie są szkodliwe dla zdrowia.
Uzupełnienie kości
Do niedawna sporym ograniczeniem i utrudnieniem w implantologii były duże zaniki kości, zwłaszcza u pacjentów, u których usunięcie zębów miało miejsce wiele lat wcześniej. Obecnie dzięki nowym technologiom, mamy możliwość zwiększenia ilości tkanki kostnej. Sterowana regeneracja kości, czyli możliwość zwiększenia jej objętości, to obecnie standardowo wykonywane procedury.

Tak wygląda kość wyrostka zębowego po usuniętym zębie, po kilku latach od zabiegu

Kość wyrostka po regeneracji(zwiększeniu objętości).
Planowanie implantów

Wprowadznie implantu

Nowa korona zębów
Gdy implanty zębów zrosną się z kością, technik dentystyczny opracowuje koronę w taki sposób, aby była estetyczna i idealnie dopasowana. Finalny etap to przykręcenie korony do implantuNajczęściej zadawane pytania:
1Czy jest możliwość wprowadzenia implantu zaraz po usunięciu zęba?
Tak, jednak nie u każdego pacjenta. Jest to tzw. implantacja natychmiastowa. Są to procedury wymagające szczegółowej analizy warunków, jeszcze przed usunięciem zęba i doboru odpowiedniego implantu.
2Jak długo może służyć implant?
Implanty mogą służyć tak długo, jak własne zęby. Jest jednak kilka warunków, które muszą być spełnione. Pierwszym warunkiem długotrwałego utrzymania implantu, jest prawidłowo wykonany zabieg i dobrze dopasowane uzupełnienie protetyczne. Drugi warunek, to uzupełnienie wszystkich braków i eliminacja przeciążeń w zwarciu. Ostatni warunek, to prawidłowa higiena jamy ustnej i regularne kontrole w gabinecie stomatologicznym, połączone z profesjonalną higienizacją
3Czy są przeciwwskazania do implantacji?
Obecnie przeciwwskazań jest coraz mniej, jednak istnieją choroby, czy nałogi (np. palenie papierosów), które zwiększają ryzyko odrzucenia wszczepu. Są to choroby układu krążenia, osteoporoza, cukrzyca, choroby stawów.
4Czy jest to bezpieczna metoda leczenia?
Jest to sprawdzona metoda odtwarzania brakujących zębów, dobrze opisana i udokumentowana, ciesząca się wśród pacjentów coraz większym powodzeniem, a skuteczność jej sięga 96% przypadków.
5Jakie są zalety takiego leczenia?
Podstawową zaletą przy odbudowie pojedynczych braków zębowych, jest to, że nie uszkadza się zębów sąsiednich. Przy brakach bardziej rozległych, jest możliwość wykonania takiej pracy protetycznej, której nie trzeba wyjmować z ust. Po integracji, implanty zachowują się jak własne zęby.