Uni-Dental: dobry dentysta - stomatolog Wrocław
TWÓJ UŚMIECH...

... NASZĄ WIZYTÓWKĄ

Wybielanie
Wybielanie, to rozjaśnienie zębów, nawet o kilka odcieni. Jest to zabieg nieinwazyjny, który przynosi spektakularne efekty w postaci jasnego, promiennego uśmiechu. Przebarwienia, które się pojawiają, a także naturalnie ciemne zęby, nie mogą zostać rozjaśnione nawet przez najbardziej dokładne mycie pastami wybielającymi. Proponujemy naszym pacjentom, kilka metod wybielania.

Wybielanie w domu
Wybielanie w domu, to tzw. wybielanie nakładkowe. Pacjent otrzymuje nakładki zrobione z wycisku przez technika (są więc indywidualnie dopasowane), oraz preparat wybielający. Kuracja trwa około 14 dni.

Wybielanie w gabinecie
Pierwszym krokiem w tej metodzie jest pokrycie dziąseł ochronnym preparatem, tzw. koferdamem płynnym, w celu uniknięcia podrażnień śluzówki, a tym samym pełnej jej ochrony. Następnie na zęby zostaje zaaplikowany aktywny żel (30% nadtlenek wodoru), który naświetla się światłem emitowanym bezpośrednio z lampy Beyond przez 10-15 minut. Aby uzyskać najlepsze efekty, taki cykl powtarza się trzykrotnie. Jest to gwarancją rozjaśnienia szkliwa zębów nawet o kilka tonów. Tego rodzaju zabieg estetyczny należy do bezpiecznych i bezbolesnych, gdyż tzw. zimne światło lampy nie powoduje nadwrażliwości, w przeciwieństwie do lamp laserowych i plazmowych. W razie konieczności, zabieg można powtórzyć po upływie tygodnia, w celu ewentualnego dobielenia. Efekt wybielania utrzymuje się ok. 2 lata, w zależności od prowadzonego trybu życia (palenie papierosów, picie mocnej herbaty osłabiają efekty wybielania). Wybielanie lampą Beyond jest najchętniej i najczęściej stosowaną metodą w naszym gabinecie.

  • Efekty wybielania (Beyond)
  • Atrykuły i dokumenty  (Beyond)

Wybielanie kombinowane
Preparaty stosowane podczas tego zabiegu mają różne stężenie, a zabieg przebiega w dwóch etapach:

  • gabinetowy (jedna lub dwie wizyty);
  • domowy (trwający 4-5 dni).

Wybielanie martwych zębów
Wybielanie martwych zębów polega na aplikacji specjalnego preparatu wybielającego do wnętrza zęba. Zabieg powtarza się na kolejnych trzech wizytach. Trwałość takiego wybielania to ok. 2 lata.