Uni-Dental: dobry dentysta - stomatolog Wrocław
TWÓJ UŚMIECH...

... NASZĄ WIZYTÓWKĄ
W naszym gabinecie zajmujemy się kompleksową odbudową warunków zgryzowych za pomocą nowoczesnych rozwiązań protetycznych. Dzięki stałemu pogłębianiu wiedzy na specjalistycznych kursach i szkoleniach uzyskujemy doskonałe efekty w zakresie leczenia protetycznego.

Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie, ze szczególnym uwzględnieniem oczekiwań funkcjonalnych i estetycznych pacjenta. Lekarz stomatolog opracowuje indywidualny plan leczenia na podstawie karty pacjenta, wywiadu, diagnostyki rtg oraz badania. Takie planowanie tworzymy również w oparciu o zdjęcia wykonane kamerą wewnątrzustną oraz modele gipsowe. Owe działania stanowią gwarancję bezpiecznego zabiegu, a tym samym komfort pacjenta. Prowadzona w naszym gabinecie protetyka opiera się na przedstawionym pacjentowi planie leczenia, w którym proponujemy zawsze klika rozwiązań i wspólnie wybieramy to właściwe.

Protetyka to również zapobieganie dysfunkcji układu stomatognatycznego i zaburzeń zwarcia. Odbudowy wykonujemy za pomocą łuku twarzowego, który jest wyznacznikiem dokładnego położenia szczęki i żuchwy względem stawów skroniowo-żuchwowych. Dzięki zastosowaniu łuku twarzowego, pacjent odczuwa większy komfort z użytkowania uzupełnień protetycznych, szybko się do nich adoptuje i z pewnością uniknie zaburzeń w stawach skroniowo-żuchwowych.

Proponujemy Państwu odbudowy stałe, takie jak mosty, korony czy implanty, oraz odbudowy ruchome czyli protezy, które w zależności od warunków klinicznych można wspierać na zatrzaskach i zasuwach.

Odbudowa utraconych zębów jest konieczna nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim z uwagi na zdrowie jamy ustnej i całego układu stomatognatycznego (zęby, przyzębie i staw skroniowo-żuchwowy). Braki zębowe, starcia, czy ubytki powodują obniżenie wysokości zwarcia, co prowadzi do szeregu dolegliwości, takich jak nadmierne obciążenie pozostałych zębów, które muszą przejąć funkcję nieobecnych, napięciowe bóle głowy, czy trzaski w stawach skroniowo- żuchwowych. Przy wystąpieniu tych objawów niezbędna jest wizyta u stomatologa protetyka.

W celu uzyskania precyzyjnych wycisków, co istotnie podnosi jakość ostatecznej pracy protetycznej, używamy urządzenia – Pentamix IIntamix do automatycznego mieszania mas, który gwarantuje maksymalną dokładność w odwzorowaniu pola protetycznego, a najlepsze pracownie protetyczne, z którymi mamy przyjemność współpracować, gwarantują jakość i estetykę na najwyższym poziomie.

Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego Uni-dental:
ul. Sępa Szarzyńskiego 48
50-351 Wrocław
tel. 71 345 90 61