Uni-Dental: Dentysta Wrocław - gabinet stomatologiczny - licówki, implanty
TWÓJ UŚMIECH...

... NASZĄ WIZYTÓWKĄ

1. Czy jest możliwość wprowadzenia implantu zaraz po usunięciu zęba.
Tak, jednak nie u każdego pacjenta. Jest to tzw. implantacja natychmiastowa. Są to procedury wymagające szczegółowej analizy warunków, jeszcze przed usunięciem zęba i doboru odpowiedniego implantu.

2. Jak długo może służyć implant.
Implanty mogą służyć tak długo, jak własne zęby. Jest jednak kilka warunków, które muszą być spełnione. Pierwszym warunkiem długotrwałego utrzymania implantu, jest prawidłowo wykonany zabieg i dobrze dopasowane uzupełnienie protetyczne. Drugi warunek, to uzupełnienie wszystkich braków i eliminacja przeciążeń w zwarciu. Ostatni warunek, to prawidłowa higiena jamy ustnej i regularne kontrole w gabinecie stomatologicznym, połączone z profesjonalną higienizacją.

3. Czy są przeciwwskazania do implantacji.
Obecnie przeciwwskazań jest coraz mniej, jednak istnieją choroby, czy nałogi (np. palenie papierosów), które zwiększają ryzyko odrzucenia wszczepu. Są to choroby układu krążenia, osteoporoza, cukrzyca, choroby stawów.

4. Czy jest to bezpieczna metoda leczenia.
Jest to sprawdzona metoda odtwarzania brakujących zębów, dobrze opisana i udokumentowana, ciesząca się wśród pacjentów coraz większym powodzeniem, a skuteczność jej sięga 96% przypadków.

5. Jakie są zalety takiego leczenia.
Podstawową zaletą przy odbudowie pojedynczych braków zębowych, jest to, że nie uszkadza się zębów sąsiednich. Przy brakach bardziej rozległych, jest możliwość wykonania takiej pracy protetycznej, której nie trzeba wyjmować z ust. Po integracji, implanty zachowują się jak własne zęby.

OMD Mariusz Oboda