Uni-Dental: dobry dentysta - stomatolog Wrocław
TWÓJ UŚMIECH...

... NASZĄ WIZYTÓWKĄ
Po

Po

Przed

Przed

Białe i proste zęby stały się w ostatnim czasie synonimem zdrowia, młodości i zadbania. Zęby przednie są odbiciem osobowości i wieku danej osoby. Jednym ze sposobów na szybką i spektakularną poprawę estetyki uzębienia w odcinku przednim jest zastosowanie licówek porcelanowych.

Licówka to cienki płatek porcelany poprawiający wygląd estetyczny zęba, zarówno pod względem kształtu, jak i koloru. W większości przypadków zęby wymagają niewielkiego oszlifowania – ok. 0,5 do 0,7 mm na powierzchni wargowej.

Podstawowymi zaletami takich uzupełnień jest trwała barwa i połysk, ponieważ nawet po wielu latach nie pojawiają się przebarwienia. Doskonała szczelność i biokompatybilność z tkankami przyzębia, zapewnia długoletnie użytkowanie. Metoda ta pozwala na uzyskanie zębów o idealnym kształcie i kolorze, nawet jeśli zęby własne były wcześniej wychylone, przesunięte, lub cofnięte. Dzięki takiej opcji protetycznej mamy możliwość indywidualnego projektowania uśmiechu Pacjenta.

Przed zabiegiem protetycznym wszystkie zęby powinny zostać wyleczone.

Pacjent 1 przed leczeniem

Pacjent 1 przed leczeniem

W praktyce stomatologicznej Uni-dental licówki porcelanowe wykonywane są jako samodzielne procedury lub jako część kompleksowego planu leczenia, który obejmuje np. korony pełnoceramiczne, mosty lub onley’e.
Ważnym elementem przy wykonywaniu tych uzupełnień jest wizualizacja pracy ostatecznej, jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Na tym etapie Pacjent otrzymuje licówki akrylowe, które można skorygować zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami. Po zaakceptowaniu całości planu, przystępujemy od preparacji zębów pod właściwe uzupełnienia.
Dla pełnego komfortu Pacjenta, między wizytami zęby zaopatrzone zostają licówkami akrylowymi.

pacjent 1 po leczeniu - licówki

Pacjent 1 po leczeniu – licówki

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również licówki kompozytowe. Są to licówki wykonane z materiału, który wykorzystywany jest do wypełnień ubytków zębowych. Ich trwałość jest jednak mniejsza niż protetycznych,natomiast efekt finalny jest równie zadowalający. Wykonanie takich licówek nie wymaga dużej ingerencji w tkanki powierzchniowe zęba i wszystko odbywa się na jednej wizycie stomatologicznej. Nasze umiejętności manualne i doświadczenie gwarantują satysfakcję z wykonanego zabiegu. Licówki kompozytowe niwelują diastemę (przerwa między górnymi jedynkami), tremy (przerwy między kolejnymi zębami), odtwarzają ukruszone, bądź utracone tkanki zęba, nadają prawidłowy kształt zęba.Należy jednak zaznaczyć, że licówka jest uzupełnieniem wymagającym i nie u wszystkich pacjentów możemy zastosować ten rodzaj leczenia estetycznego.Przeciwwskazaniem do wykonania licówek są choroby dziąseł i przyzębia, parafunkcje zgryzowe (np. bruksizm), zbyt krótkie zęby, ale przede wszystkim nieodpowiednia higiena jamy ustnej.

Bazując na naszym doświadczeniu, wiedzy i umiejętnościach jesteśmy w stanie zaproponować Państwu indywidualnie najwłaściwszy i najlepszy rodzaj odbudowy protetycznej.

Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego Uni-dental:
ul. Sępa Szarzyńskiego 48
50-351 Wrocław
tel. 71 345 90 61