Uni-Dental: Dentysta Wrocław - gabinet stomatologiczny - licówki, implanty
TWÓJ UŚMIECH...

... NASZĄ WIZYTÓWKĄ

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe – endodontyczne to jedna z częstszych procedur wykonywanych w naszym gabinecie. Jest to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, przez co jest całkowicie bezbolesny.
Leczenie kanałowe polega na oczyszczeniu wnętrza zęba z chorobowo zmienionych tkanek, oraz wypełnieniu go na całej długości materiałem specjalnie do tego celu stworzonym.

Profesjonalne i nowoczesne leczenie endodontyczne jest przeprowadzane w powiększeniu, w lupach zabiegowych, lub pod mikroskopem. Powiększenie pola zabiegowego daje lekarzowi możliwość leczenia nie tylko głównych kanałów, ale umożliwia dostrzeżenie tych dodatkowych, oraz licznych odgałęzień, które są niewidoczne gołym okiem. Możliwe staje się udrożnienie bardzo wąskich czy zobliterowanych kanałów. Leczenie staje się bardziej precyzyjne, dokładne i przewidywalne.

DSC_2108

Aby jednak leczenie było skuteczne i precyzyjne używamy narzędzi rotacyjnych, co pozwala na opracowanie kanałów z największą dokładnością i daje zdecydowanie lepsze efekty niż praca narzędziami ręcznymi. Wypełniamy kanały najnowszą i innowacyjną metodą na ciepło, co daje szczelne oraz bezpieczne ich zamknięcie, chroniące je przed wtórną infekcją.

Endodoncja to dziedzina stomatologii, która nadal się rozwija, dając możliwości dostępu do nowoczesnego sprzętu i technologii. Dzięki postępowi możemy leczyć i ratować zęby, które jeszcze nie tak dawno przeznaczone były do usunięcia.

Tu należy dodać, że całkowite powodzenie leczenia kanałowego jest w dużej mierze uzależnione od ostatecznej odbudowy zęba, która chroni tę osłabioną strukturę przed złamaniem.

Wiemy jakie to trudne…
ale wiemy jak robić to najlepiej.
Ząb z niewielkim
zakrzywieniem korzeni
leczenie kanalowe2-maly
leczenie kanalowe3-male
Kanały mają wiele
rozgałęzień o prawie
takim samym przekroju