Uni-Dental: dobry dentysta - stomatolog Wrocław
TWÓJ UŚMIECH...

... NASZĄ WIZYTÓWKĄ

Implanty zębów – Wrocław

IMPLANT ZĘBA to nowy korzeń, który zastępuje usunięty wcześniej ząb. Implanty zębów są wykonane z materiałów biozgodnych, takich jak tytan czy cyrkon, które zrastają się z kością. Są doskonałą alternatywą dla pojedynczych braków zębów jak również braków wielo-zębowych, a nawet całkowitego bezzębia. Nie wymagają szlifowania zębów bocznych, co istotnie wpływa na ich zdrowie i estetykę. Implanty zębów to najlepsze i najtrwalsze rozwiązanie protetyczne.

Zabieg implantacji jest możliwy bezpośrednio po usunięciu zęba, jak i w przypadku jego wieloletniego braku. Zaleca się jednak jak najszybsze zaopatrzenie braku zębowego ze względu na zanik kości, który jest naturalnym procesem organizmu, spowodowanym brakiem
obciążenia w tym miejscu. Znaczenie mają również zęby sąsiednie, które z biegiem czasu zaczynają się przesuwać, powodując tym samym zmniejszenie szpary w miejscu braku zębowego, co z kolei znacznie utrudnia wstawienie odpowiedniego implantu.

Implanty zębów przeznaczone są dla Pacjentów bez ograniczeń wiekowych, ponieważ nie są szkodliwe dla zdrowia.
Implanty zębów - zdjęcie 1

1. PLANOWANIE IMPLANTÓW

To pierwszy etap leczenia, w którym przeprowadzamy dokładne badanie jamy ustnej i wywiad ogólny z Pacjentem. Następnie analizujemy modele diagnostyczne, zdjęcia rentgenowskie i tomografię komputerową. Na podstawie zebranych informacji planujemy zabieg implantacji, który jest bezpieczny, skuteczny i przewidywalny.
Implanty zębów - zdjęcie 2

2. WPROWADZENIE IMPLANTU

To zabieg całkowicie bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym, trwający ok. 30-45 minut.
Implanty zębów - zdjęcie 3

3. NOWA KORONA ZĘBA

Gdy implanty zębów zrosną się z kością, technik dentystyczny opracowuje koronę w taki sposób, aby była estetyczna i idealnie dopasowana. Finalny etap to przykręcenie korony do implantu.

Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego Uni-dental:
ul. Sępa Szarzyńskiego 48
50-351 Wrocław
tel. 71 345 90 61